PODIJELI NA:

30.10.14, 16:29h

Još jedan dokaz Neuerove nogometne genijalnosti!

O vrataru Bayerna i njemačke nogometne reprezentacije Manuelu Neueru mnogi pišu hvalospjeve. I to ne bez razloga jer osim što je među 23 kandidata za Zlatnu loptu, svojim je odbranama vodio Njemačku do naslova svjetskog prvaka, ali i Bayernu donio mnogo radosti.

A još jedan od dokaza njegovog sjajnog nogometno-vratarskog 'nosa' je i potez s utakmice njemačkog nogometnog kupa između HSV-a i Bayerna, a koju su Bavarci rutinski odradili i pobijedili 3:1.

Golove za Guardiolinu momčad postigli su Lewandowski u 7. minuti, Alaba (44') i Ribery (53') dok je poraz domaće momčadi ublažio Lasogga pet minuta prije kraja utakmice. S obzirom na dominaciju Bavaraca na terenu, golman Manuel Neuer malo se opustio pa je izveo još jednu nogometnu ekshibiciju.

Neuer je pri vodstvu Bayerna 2:0, a nakon što ga je 'proigrao' Dante, loptom krenuo prema sredini terena i onda u zadnji tren, ali prilično efektno, dodao ispred Holtbyja za svog suigrača. Ovim svojim potezom Neuer je podsjetio na još jednog vrhunskog vratara koji se često znao uključiti u igru na terenu, Nizozemca Edwina van der Sara.