- Meni se ovdje mnogo sviđa - govori, klimajući glavom, Šerbedžija, „pa ovdje je proljeće cijele godine, nije li to divno!? Ljeti je strašno vruće, istina, ali tih nekoliko mjeseci mi smo ionako u Hrvatskoj, gdje je ljeto daleko najljepše, tako da je to jedna fenomenalna kombinacija”.
Iako je Rade prilično poznat holivudski glumac, njegov svakodnevni život gotovo je u potpunosti lišen glamura.
- Rano ustanem, popijem kafu. Svoju najmlađu, Milicu, odvezem u školu, koja je dosta daleko, kad malo bolje razmislim, ima jedno 40 minuta vožnje. Onda dođem kući, malo otvaram poštu na internetu. Odem u prodavnicu da kupim stvari za večeru jer ručkove nikada ne pravimo. Svaki dan obavezno ujutro odigram tenis sa svojim prijateljem Vladimirom Elakovićem ili sa svojom Lenkom, a ako snimam, onda svaki dan idem u teretanu. Popodne malo izađem, igram karte i tako, a poslije toga se vratim kući, malo se družim sa ženom, pravimo večeru za klinke - sumira Šerbedžija svoju svakodnevicu.
Mašinerija Hari Poter |
Dok iščekuje kraj postprodukcije posljednja dva filma iz franšize o Hariju Poteru, u kojima je glumio, te premijeru filma „Middle Man”, Šerbedžija trenutno nema nikakav angažman. - Bilo je zabavno u „Poteru”, u toj velikoj mašineriji. Zovu me da snimam u Italiju, na Siciliju i iako je to jako privlačno, daleko je... Opet bih po cijeli dan razmišljao samo o tome kako će moje klinke kasniti u školu - kaže Šerbedžija. |
Budući da, dakle, porodica Šerbedžija nikad ne kuva ručak, Rade je novinare „Jutarnjeg” odveo u svoj omiljeni restoran u Los Anđelesu. Zove se „Caffe Aroma”, vlasnik je Adem iz Banjaluke.
- Ovdje sam svaki dan, satima igramo remi. Okupljamo se tu svi mi iz cijele bivše države, Hrvati, Srbi, Bosanci, Slovenci, Makedonci, ima i Bugara. Zapravo, tu dolaze svi koji vole tu domaću hranu, roštilj, ćevape, sarme, bosanski lonac. Sve ono što ne možeš dobiti drugdje. Pravi mali komadić doma - objašnjava Rade.
Šerbedžija i Lenka Udovički imaju mnogo prijatelja iz prve lige Holivuda.
- Najviše se družimo s našom dragom Anet Bening, divnom glumicom i osobom. Često se vidimo i s Ralfom Fajnsom na druženjima koja organizujemo u našoj kući - priča Rade, koji ima i pokoji problem s obožavateljima. „Kradu mi šešire. Ko? A šta ja znam, neke djevojke. Žele imati nešto moje, a šeširi su im valjda najveća fora.”
(BLIN, DEPO/mp)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook