Poziv Purivatri za učešće u radu ovog žirija, koji okuplja neke od vodećih filmskih profesionalaca, predstavlja još jedan uspjeh Sarajevo Film Festivala, ali i potvrdu ugleda koji uživa među svjetskim festivalima.
U konkurenciji za nagrade za najbolji film, najbolju režiju i najbolja glumačka ostvarenja, koje će dodijeliti ovaj žiri, je deset prvih ili drugih dugometražnih igranih ostvarenja.
Tokom festivala biće održan i okrugli sto pod nazivom Festivalske priče – iskustva direktora pet vodećih filmskih festivala. Tokom razgovora, članovi glavnog žirija publici će predstaviti iskustva rada na festivalima koje organizuju u svojim zemljama, a biće govora i o uticaju filmskih festivala na razvoj savremenog filma.
Direktor Sarajevo Film Festivala i njegove kolege, članovi žirija, predstaviće i nagrađene filmove festivala sa kojih dolaze. Mirsad Purivatra, publici u glavnom gradu Slovačke predstaviće ovogodišnjeg dobitnika Srca Sarajeva za najbolji film, TILVA ROŠ, Nikole Ležaića.
Tokom 12. internacionalnalnog filmskog festivala u Bratislavi, koji će se održati od 5. do 11. novembra, biće prikazano oko 200 filmova u okviru 12 programa.
(DEPO PORTAL/eb)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook