NEFORMALNI SASTANAK U BRITANIJI

Merkelova i Kameron zabrinuti za evropsku bezbjednost

Arhiva31.10.10, 21:31h

Njemačka kancelarka Angela Merkel i britanski premijer Dejvid Kameron u nedjelju su se neformalno sastali u Velikoj Britaniji, pripremajući se za predstojeća dva sastanka na vrhu - NATO samit i samit G-20.

Angela Merkel i Dejvid KameronDvoje čelnika raspravljali su o finansijskoj politici i o ekonomiji u sklopu priprema za sastanak predstavnika G-20 koji će se 11. i 12. novembra održati u Seulu, izjavila je portparolka britanske vlade.

Kada je riječ o predstojećem NATO samitu, koji će se održati u Lisabonu 19. i 20 novembra, Kameron i Merkel su razgovarali o saradnji i politici odbrane, rekla je portparolka.

Kancelarka i britanski premijer potvrdili su zajednički stav u pogledu finansija EU. Oboje se snažno protive zamisli prema kojoj bi EU mogla uvesti poreze.

Portparolka Kameronovog kabineta rekla je da su razgovori bili "veoma dobri i sadržajni" i da je premijer  "obavijestio kancelarku o istrazi u vezi sa nađenim pošiljkama".

"Postignut je sporazum da britanske i njemačke vlasti nastave blisku i efikasnu saradnju u domenu borbe protiv terorizma", rekla je portparolka. 

Angela Merkel u Britaniju je doputovala kasno u subotu u pratnji supruga Joakima Zauera. Oni su odmah po dolasku otišli na privatnu večeru u premijerovu kuću za odmor u Čekersu, a večeri je prisustvovala i Kameronova supruga Samanta.

Merkel je u Njemačku otputovala u nedjelju oko podneva.

(FENA, BLIN MAGAZIN/ma)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook