VIDEO/WILLIAM MONTGOMERY

BiH je propala država u kojoj ništa ne funkcioniše, a jedino rješenje je mirna disolucija zemlje

Arhiva30.10.10, 20:49h

Nekadašnji specijalni savjetnik američkog predsjednika za BiH William Montgomery izjavio je večeras da je BiH propala država u kojoj ništa ne funkcioniše i da jedno od rješenja može biti mirna disolucija zemlje. POGLEDAJTE VIDEO!

William Montgomery"U BiH ništa nije riješeno 15 godina nakon rata uprkos naporima međunarodne zajednice. Nikoga u BiH ne treba prisiljavati da ostane u zemlji koja ne funkcioniše i zbog toga je jedno od mogućih rješenja otcjepljenje Republike Srpske i disolucija zemlje", rekao je Montgomery gostujući na TV1.

On je istakao da političari u BiH, a prevashodno Bošnjaci, moraju početi da razmišljaju o takvoj vrsti alternative.

Montgomeri je napomenuo da u prilog disoluciji zemlje ide činjenica da Srbi i Hrvati ne osjećaju BiH kao svoju zemlju i ne žele da žive u njoj.

Odgovarajući na pitanje da li je u BiH počinjen genocid, Montgomery je rekao da ne može da definiše koje su vrste zločina počinjene, ali da Bošnjaci žive još uvijek u prošlosti.

(RTRS, DEPO PORTAL/md/a.k.)

 

 

 

 

 

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook