Novi kvarovi na mrežama u glavnom gradu BiH

Građani ogorčeni: U sarajevskim naseljima Čengić Vila i Otoka nema grijanja ni struje

Hronika03.01.17, 11:06h

Građani ogorčeni: U sarajevskim naseljima Čengić Vila i Otoka nema grijanja ni struje
- Ekipa Elektroprivrede BiH je na terenu i grijanje će biti u funkciji čim problem s električnom energijom bude riješen - izjavio je Ljubuškić

 

Stanovnici sarajevskih naselja Čengić Vila i Otoka jutros su ostali bez grijanja zbog nestanka električne energije na području na kojem se nalazi kotlovnica Čengić Vila 2.

 

Toplane Sarajevo nisu u mogućnosti da rade sve dok struja ne dođe, kazao je Feni šef Kabineta direktora KJKP Toplane Sarajevo Ženja Ljubuškić.

 

Dodao je kako "grijanja nemaju stanovi koji se snabdijevaju s kotlovskog sistema Čengić Vila 2, a kotlovnica nije u pogonskoj funkciji jer pumpe ne mogu raditi dok ne dođe struja".

 

- Ekipa Elektroprivrede BiH je na terenu i grijanje će biti u funkciji čim problem s električnom energijom bude riješen - izjavio je Ljubuškić.

 

Sudeći po komentarima na portalima i društvenim mrežama, građani su ogorčeni isključenjima, prvenstveno zbpg vremenskih neprilika i niskih temperatura u glavnom gradu BiH.

 

(FENA/DEPO PORTAL/em)

 

 

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook