ruski predsjednik tokom konferencije

Putin: Ubistvo ambasadora je pokušaj atentata na rusko-turske odnose

Front23.12.16, 20:05h

Putin: Ubistvo ambasadora je pokušaj atentata na rusko-turske odnose
Putin je govorio na redovnoj godišnjoj konferenciji za novinare u glavnom gradu Rusije, a tom prilikom osvrnuo se na odnose s Turskom, kao i na ubistvo ambasadora njegove zemlje Andreja Karlova u Ankari, početkom ove sedmice

 

Smatram da je ubistvo našeg ambasadora u Ankari pokušaj atentata na Rusiju i rusko-turske odnose, izjavio je ruski predsjednik Vladimir Putin, danas u Moskvi, javlja Anadolu Agency (AA).

 

Putin je govorio na redovnoj godišnjoj konferenciji za novinare u glavnom gradu Rusije, a tom prilikom osvrnuo se na odnose s Turskom, kao i na ubistvo ambasadora njegove zemlje Andreja Karlova u Ankari, početkom ove sedmice.

 

U vezi sa slučajem obaranja ruskog aviona krajem prošle godine, Putin je kazao kako je sa dozom sumnje gledao na tezu da je taj avion oborio neko ko želi narušiti odnose dvije zemlje, te dodao:

 

“No, nakon što je našeg ambasadora ubio pripadnik policije, počeo sam mijenjati svoj stav. Infiltriranje u pravosuđe i sigurnosne snage u Turskoj je jedna ozbiljna tema. Ne želim nikoga optuživati, vidimo šta se dešava. To neće biti prepreka u tursko-ruskim odnosima. Mi smo svjesni značaja i važnosti naših odnosa i radit ćemo na njihovom razvoju”, rekao je Putin.

 

(AA/mr)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook