Još jedna niskotarifna avio kompanija u BiH

Ryanair dolazi u Mostar?

Hronika08.10.14, 20:22h

Ryanair dolazi u Mostar?
Niskotarifna aviokompanija Ryanair mogla bi uskoro povezati mostarsku Zračnu luku s više europskih gradova, rečeno je na današnjem sastanku predstavnika grada i županije s predstavnicima Ryanair u Mostaru.

 

 

Po riječima marketing menadžera Ryanair Luisa Fernandesa-Mellada, ova tvrtka trenutno je u ekspanziji, proširuje se flota te se razmatra 40 mogućih novih destinacija diljem Europe među kojima je i Mostar.

 

Dodao je kako Ryanair nema nikakvih posebnih zahtjeva prema Zračnoj luci Mostar osim ekonomske isplativosti letova te da će se u sljedeća dva do tri mjeseca, nakon dodatnih razgovora, znati hoće li ta tvrtka uvrstiti Mostar među gotovo 200 europskih i svjetskih destinacija u kojima ova irska tvrtka operira.

 

- Mi smo vodeći zračni prijevoznik u Europi. Razvili smo mnoge male i regionalne europske zračne luke i nema apsolutne nikakve prepreke da to isto uradimo i u Mostaru - istaknuo je Fernandes-Mellado.

 

Rukovoditelj sektora prometa i sigurnost Zračne luke Mostar Marko Đuzel kazao je kako ne postoje nikakve tehničke prepreke za prijem Ryanairovih zrakoplova ili zrakoplova bilo koje druge aviokompanije.

 

- Nama je cilj povezati Zračnu luku Mostar s jednim od europskih hubova u Njemačkoj, Austriji ili Skandinaviji odakle bi naši putnici mogli letjeti dalje u svijet - kazao je Đuzel.

 

 Dodao je kako niskotarifne kompanije nude jeftinije letove, pa se tako cijene karata za europske destinacije kreću oko 40 eura, no tu razliku u cijenu netko mora sufinancirati.

 

 Mostarski gradonačelnik Ljubo Bešlić i premijer Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) Denis Lasić kazali su kako su uvjereni da će se naći zajednički interes da se Ryanair dovede u Mostar.

 

 - Dogovorili smo se danas da u roku dva tjedna razmijenimo neophodne informacije s jedne i s druge strane kako bi pripremili sljedeći sastanak - kazao je gradonačelnik Bešlić.

 

 Premijer Lasić izrazio je uvjerenje da će grad i županija naći zajednički jezik s Ryanairom i osigurati sredstva za sufinanciranje ovoga projekta.

 

 - Sada je vrijeme pravljenja i planiranja proračuna za sljedeću godinu. Mislim da će se ta stavka naći u županijskom proračunu, i ne samo da će se naći nego da će biti i operativna - dodao je Lasić.

(FENA/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook