Predsjednik SDA u bolničkoj postelji

KCUS tvrdi da je Tihićevo stanje stabilno, SDA šuti, mediji pišu da više nije komunikativan

Hronika24.09.14, 16:38h

KCUS tvrdi da je Tihićevo stanje stabilno, SDA šuti, mediji pišu da više nije komunikativan
Kao što je poznato, predsjednik SDA godinama se bori s teškom bolešću, karcinomom debelog crijeva koji je metastazirao na pluća i mozak

Zdravstveno stanje predsjednika Stranke demokratske akcije (SDA) Sulejmana Tihića je stabilno, kazala je za novinsku agenciju Patria Muamera Šehić, portparolka KCUS-a.

 

- I dalje se provode intenzivne mjere praćenja i liječenja pacijenta Sulejmana Tihića. Opće stanje je za sada stabilno – kazala je Šehić.

 

Inače, kako saznaje Patria, za sve dodatne informacije o zdravstvenom stanju Tihića mora se konsultovati njegova prodica. S druge strane mediji u BiH pišu kako je zdravstveno stanje predsjednika SDA Sulejmana Tihića veoma teško, te da više nije ni komunikativan. Međutim, ovakve informacije s KCUS-a niko neće da potvrdi.

 

Ipak, interesantno je da SDA nije još nikada od kako je Tihić smješten u bolnicu dala neko saopćenje o zdravstvenom stanju svog predsjednika.

 

Kao što je poznato, predsjednik SDA godinama se bori s teškom bolešću, karcinomom debelog crijeva koji je metastazirao na pluća i mozak. Nakon operacije u Njemačkoj, njegovo stanje smatralo se boljim i stabilnijim, ali prije skoro tri mjeseca Tihić je hitno primljen na KCUS gdje je i hospitaliziran. Ali, poslije nekoliko dana, ponovo je vraćen na kućno liječenje, da bi se kasnije stanje pogoršalo pa je vraćen na KCUS, gdje trenutno leži.

 

(Nap.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)

 

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook