FUDBAL/GRČKA

Hoće li Santos zamijeniti Rehagela?

Arhiva25.06.10, 13:09h

Njemački fudbalski stručnjak Oto Rehagel odlučio je nakon SP-a nakon devet godina napustiti reprezentaciju Grčke. Rehagelu ugovor s Grčkim fudbalskim savezom ističe sljedećeg mjeseca, a njegov pomoćnik Janis Topalidis izjavio je kako se njemački stručnjak oprostio s igračima nakon poraza od Argentine

SP: Grčka - Nigerija / foto: reutersSam Rehagel odbio je odgovarati na pitanja o tome hoće li produžiti saradnju s Grčkim fudbalskim savezom. Grčka reprezentacija vratila se u Atinu u četvrtak  ujutro, a Rehagel je odlučio ostati u JAR-u kako bi uživo popratio ostatak takmičenja.

Pod Rehagelovim vodstvom Grčka je 2004. senzacionalno osvojila naslov evropskog prvaka u Portugalu, a ove je godine tek po drugi put u istoriji nastupila i na smotri najboljih fudbalskih reprezentacija svijeta.

Kao prvi kandidat za novog grčkog selektora važi  Portugalac Fernando Santos, a neki grčki mediji navode kako je on već potpisao dvogodišnji ugovor s tamošnjim savezom.

Santos je posljednje tri godine vodio grčki PAOK s kojim je prošle sezone osvojio drugo mjesto u grčkom prvenstvu, a kao trener je u Grčkoj radio još i u AEK-u te Panatinaikosu. U karijeri je vodio i sva tri najveća portugalska kluba, Porto, Sporting i Benfiku.

(FENA/tg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook