Nekadašnji kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez ostao je upamćen kao beskompromisan borac na terenu.
Ovaj je rođeni Mostarac u najdražem dresu odigrao 47 utakmica i postigao 17 golova, a u srca svih Bosanaca i Hercegovaca je ušao na utakmici između Srbije i Crne Gore i Bosne i Hercegovine na Marakani 12. oktobra 2005. godine, prenosi sport.ba.
U okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2006. godine BiH je gostovala na Marakani, a atmosfera na tribinama Zvezdninog stadiona bila je sramotna.
Grupa BH Fanaticosa, smještena u kavez na tribini Marakane, našla se na strahovitom udaru moronskog dijela navijača SiCG, koji su ih gađali svim i svačim, od kamenja, do topovskih udara.
Kapiten reprezentacije BiH, Sergej Barbarez, kada je čuo i vidio na terenu šta se dešava na tribinama, jednostavno je poludio. Doslovno je ganjao sudiju po terenu tražeći da se meč prekine.
(DEPO/BLIN/av)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook