Najavila je da će u najkraćem roku predložiti sastav i program nove Vlade, ističući da se već znaju imena novih ministara.
-Svesna sam i svih složenih procesa kojima smo izloženi, svih teških ekonomskih prilika u kojima se nalazimo. Svesna sam da i vrijeme krize u kojem živimo zahtjeva i pojačan nivo inicijative i da određena strateška planiranja moraju da budu kombinirana s određenim mjerama koje će imati ciljane efekte - kazala je Cvijanović.
Ona je u obraćanju novinarima, nakon što joj je povjeren mandat za sastav nove Vlade RS-a, kazala da je već izrađen program koji ima za cilj da se postignu „ciljani efekti, koji će biti na dobrobit RS-a, poslovne zajednice i njenih građana“.
Naglasila je i da je očuvanje ustavne pozicije RS-a jedan od prioreiteta te unaprijeđene i poboljšanje entitetskog imidža „ostaju trajno opredjeljenje“ vlade RS-a.
Cvijanović je izrazila optimizam da će Vlada RS-a u novom sazivu proizvesti rezultate koji se od nje očekuju, a zahvalila se i na saradnji dosadašnjem premijeru Aleksandru Džombiću.
U naredna dva dna zasjedat će i Izvršni odbor SNSD-a o sastavu nove vlade RS-a.
(FENA/dg)
VEZANI TEKST: PREMA DODIKOVIM NAJAVAMA: Željka Cvijanović nova premijerka RS-a?
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook