TUZLA/ OSUĐEN UBICA ALEKSIJE MILORADOVIĆ

Za brutalno ubistvo Enes Nurkić iz Živinica kažnjen sa 18 godina zatvora

Arhiva25.02.13, 16:31h

Kantonalni sud Tuzla je u prvostepenom postupku, po optužnici Tužilaštva TK, donio osuđujuću presudu i izrekao kaznu zatvora u trajanju od 18 godina za Enesa Nurkića (49) iz Živinica zbog postojanja osnovane sumnje da je krajem avgusta 2012. godine počinio ubistvo pedesetogodišnje državljanke Republike Srbije Aleksije Miloradović
ubistvo živinice

Nurkić je tokom glavnog pretresa pred Vijećem Kantonalnog suda Tuzla priznao krivnju. Podsjećamo, Nurkić se optužnicom ovog Tužilaštva tereti da je krajem avgusta 2012. godine u iznajmljenom prizemlju kuće u Živinicama koju je koristio, Aleksiji Miloradović zadao nekoliko udaraca u glavu, te joj oko vrata stegnuo omču što je dovelo do gušenja i smrti ove žene, piše TIP.ba.

Nakon počinjenog ubistva je samoljepljivom selotejp trakom ženi povezao noge oko članaka i ruke oko prsa, umotao tijelo u platneni čaršaf i odvezao u mjestu Lužnjak u blizini hangara bivšeg vojnog aerodroma u Donjim Dubravama na području općine Živinice.

U jutarnjim satima 23. avgusta 2012. godine na ovoj lokaciji je pronađeno tijelo tada nepoznate žene, koje je naknadno bilo i dodatno oskrnavljeno. Nepuna dva mjeseca poslije ubistva, nakon opsežne istrage koju je vodio postupajući tužilac i pripadnici MUP-a TK, sarađujući sa većim brojem institucija, policijskih agencija u BiH i inostranstvu i struktura Interpola, otkriven je identitet ubijene žene i osumnjičene osobe.

(DEPO PORTAL, BLIN NAGAZIN/eb)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook