- Ovaj pilot projekat najpre je primenjen u Petoj beogradskoj gimnaziji, u nastavi književnosti, tako što su napravljeni profili naših pesnika romantičara, čija se dela uče u drugom razredu u nastavi Srpskog jezika i književnosti za gimnazije i srednje stručne škole - rekla je Matićeva. Prema njenim rečima, profili pesnika osim osnovnih informacija, sadržao i opis njihovog života, dela i dostignuća.
Napravljeni su profili Vuka Karadžića, Petra Petrovića Njegoša, Branka Radičevića, Jovana Jovanovića Zmaja, Živorada Jakšića i Laze Kostića.
- Projekat je naišao na veliko interesovanje predstavnika za mlade u Unesku zato što nema nikakvih dodatnih troškova, a učenike motiviše da slobodno vreme, koje i onako provode na Internetu, upotrebe u nastavnom procesu - istakla je Matićeva.
Ministarka je dodala da je Unesko zainteresovan da taj projekat predloži zemljama članicama, a isti stav su iznijeli i brojni predstavnici zemalja koji će ga, kako su najavili, preporučiti svojim nastavnicima i profesorima.
- Zajedno sa Uneskom napravićemo kratak opis, kao svojevrsno uputstvo, kako se Facebook može koristiti u nastavi, pre svega društvenih predmeta kao što su književnost, filozofija, sociologija ili istorija - objasnila je ona.
Ovaj projekat će svakako biti preporučen i nastavnicima i profesorima širom Srbije, Unesko će sličnu preporuku staviti na svoj sajt i preporučiti svojim članicama, kazala je Matićeva.
Prezentaciji u Unesku prisustvovao je i ministar prosvjete Žarko Obradović, Ambasador Srbije pri Unesku, Zorica Tomić, Ambasador Rusije pri Unesku, Mitrofanova Eleonore, zamjenik pomoćnika Generalne Direktorke Uneska Mogens Schmidt, mnogi drugi Ambasadori pri Unesku kao i predstavnici Francuske Vlade.
(BLIN/sv)
ČITAJTE DEPO!
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook