MEDICINSKA ELEKTRONIKA

Doktorima i dalje zabranjen ulaz u prostorije

Arhiva02.02.10, 10:15h

Obezbjeđenje koje je unajmila zdravstvena ustanova "Medicinska elektronika" iz Banjaluke drugi dan zaredom sprečava oko 40 zdravstvenih radnika i pacijente da uđu u ordinacije i službene prostorije Centra za medicinska istraživanja koji se nalazi u sklopu ove ustanove.

Medicinska elektronika

Predsjednik Sindikalne organizacije Centra Tatjana Kurbalija, koja je i ljekar u ovoj ustanovi, izjavila je za Srnu da Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske (RS) u načelu podržava zdravstvene radnike ove institucije, ali da oni ne mogu razriješiti trenutnu situaciju.

- Resorno ministarstvo nema moći da nas vrati da radimo u prostorije Centra, ali je izrazilo spremnost da nam pomogne da se snađemo- preizirala je Kurbalija nakon današnjeg sastanka rukovodstva i sindikata Centra sa ministrom zdravlja i socijalne zaštite RS Rankom Škrbićem u prostorijama Fonda zdravstvenog osiguranja RS u Banjaluci.

Menadžment Dijagnostičkog centra Banjaluka nije iselio opremu iz objekta "C" do 30. januara, što je bio obavezan da učini prema Sporazumu o raskidu ugovora o zakupu prostorija i opreme sa "Medicinskom elektronikom", zbog čega je zabranjen ulazak zaposlenima u prostorije "Medicinske elektronike".

Predsjednik Upravnog odbora "Medicinske elektronike" Zoran Blaženović rekao je da je Sporazum o raskidu ugovora sa menadžmentom Dijagnostičkog centra potpisan u decembru 2009. godine, te da su oni 10. januara izgubili pravo na korištenje prostorija u "Medicinskoj elektronici".

- Menadžment Dijagnostičkog centra bio je obavezan da u roku od 20 dana iseli opremu iz naših prostorija i da organizuje djelatnost na drugoj lokaciji. Oni nisu ispoštovali Sporazum, pa je prema odluci Upravnog odbora juče zabranjen ulazak zaposlenima u prostorije "Medicinske elektronike- objasnio je Blaženović za "Glas Srpske".

On je rekao da su "Medicinska elektronika" i Dijagnostički centar imali ugovor o zakupu za korištenje objekta "C" koji je istekao u oktobru prošle godine i koji nije obnovljen.

Predsjednik sindikalne organizacije Dijagnostičkog centra Tatjana Kurbalija ranije je potvrdila da je uprava "Medicinske elektronike" juče fizički spriječila radnike Centra da uđu na svoja radna mjesta. Ona tvrdi da se to dogodilo, jer je oko 40 zaposlenih u ovom Centru pokrenulo zahtjev za stečaj "Medicinske elektronike" koju je prošle godine kupio banjalučki biznismen Mile Radišić.

Kurbalija tvrdi i da menadžment nije obavijestio radnike Centra o tome da treba da isele iz prostorija koje je Upravni odbor 18. januara dao u zakup "Telekomu Srpske".

- Mi od `Medicinske elektronike` potražujemo sredstva za devet godina neuplaćivanih doprinosa za penzijsko i zdravstveno osiguranje- kaže Kurbalija.

U banjalučkom Osnovnom sudu "Glasu Srpske" je potvrđeno da su radnici Dijagnostičkog centra Banjaluka u petak, 29. januara, podnijeli zahtjev za pokretanje stečajnog postupka.

- Radnici su kao razlog pokretanja stečaja naveli platežnu nesposobnost `Medicinske elektronike`, jer su svi računi preko kojih se vrši poslovanje blokirani, te ne mogu da naplate svoja potraživanja- kažu u ovom sudu.

(BLIN/mp)

ČITAJTE DEPO!


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook