Guney, koji je početkom godine s proizvodnjom namještaja prvo počeo u Vogošći, a nakon toga poslovanje prebacio u sklopu firme "Dallas" u Vlakovu, ostao je dužan svima s kojima je sarađivao u BiH.
Sabahudin Puščulović, sada već bivši rukovodilac u "MG Seatsu", rekao je za "Avaz" da je Gunej prevario i vlasnike "Dallasa", kojima je ostao dužan 100.000 KM.
- Ovo je klasična prevara. Ostali smo bez plaća koje smo pošteno zaradili. Guney je mjesecima izvozio namještaj u Belgiju, blizu deset šlepera je izvukao. No, odjednom je nestao, niti se ikome javlja. Radnicima, kojih je oko 40, podijelio je otkaze, iako nam za plaće duguje blizu 200.000 KM - priča Puščulović.
Tvrdi da su se obraćali za pomoć i Belgijskoj ambasadi u Sarajevu, Inspekciji rada Kantona Sarajevo, svim nadležnim institucijama, ali nikavke koristi nisu imali.
- Ne znamo samo ko mu je dao dozvolu da ovdje radi, ali čovjek je, kako se ispostavilo, obični prevarant. Pitanje je kako je mogao registrirati firmu. Svi smo prevareni. Inspekcija rada provjeravala je poslovanje, ali ga nisu našli u krugu firme. Izvukao je milione iz BiH, a nas, radnike, ostavio bez ičega - kaže Puščulović.
Puščulović je potvrdio da će radnici zajedno s kompanijom "Dallas" podnijeti zajedničku tužbu.
- Druge opcije nemamo. Obratit ćemo se i Ambasadi Turske u BiH. Tražit ćemo da nam kažu znaju li išta o ovome. Saznali smo da je u Turskoj bio politički angažovan, ali da mu je zbog sličnih pronevjera zabranjeno daljnje bavljene politikom. Ne znam samo kako na nas naleti, da nas sve prevari - priča Pruščulović, prenosi Indikator.ba.
(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook