- Čak je kod nekih članica NATO-a, po mojim saznanjima, izazivala kontraefekt, jer stajući na jednu stranu u BiH, s ovakvom politikom, jedan dio drugih zemalja, koje su ozbiljne i bave se BiH, sa skepsom i podozrenjem gleda na takve politike. Po mojim saznanjima, i u ovom momentu, s takvom svojom politikom i lobiranjem, izazivala je negativnu reakciju kod dijela drugih važnih zemalja u NATO-u, tvrdi Radojičić.
Navodi i da većina zemlja ili bar one koje su "ključni igrači" u NATO-u "jednostavno čeka" da BiH ispuni uslov za prijem u tu vojnu alijansu koji se odnosi na rješavanje pitanja vojne imovine.
Ono je, kaže, načelno riješeno kroz sporazum političkih lidera, međutim, formalno nije to tema sporazuma o vojnoj perspektivnoj i neperspektivnoj imovini, o čemu dogovor treba da potpišu tri vlade u BiH, jer tako propisuje Zakon o odbrani.
- Dok se to pitanje ne riješi i formalno, BiH nije ispunila uslov i ne može da startuje s programom koji je slijedeća stepenica nakon Partnerstva za mir, rekao je Radojičić u izjavi novinarima u Banjoj Luci.
(FENA/em)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook