"Tadić to radi zajedno sa svojim drugovima i saradnicima koji imaju lične interese da budem uništen", rekao je preko video-veze Subotić, za kojim je raspisana međunarodna potjernica.
Prema riječima Subotića, ti "Tadićevi drugovi" su, kako je nabrojao, Srđan Šaper, Nebojša Krstić, Aleksandar Tijanić i njihovi finansijeri (biznimeni) Milan Beko, Miroslav Mišković i Vojin Lazarević, kao i dijelovi Miloševićevih struktra državne i vojne bezbjednost, koji su se, kako je rekao, ugnijezdili u DS i Kabinet Predsjednika.
Subotić je rekao da pravda u Srbiji funcionište tako što se Tadićeve "želje i zahtevi direktno preko šefa Kabineta Mikija Rakića naredbodavno sprovode na ministarku pravde Snežanu Malović, državnog sekretara Slobodana Homena i specijalnog tužioca Miljka Radosavljevića".
Subotić je ocijenio da je Tadiću i ljudima oko njega zasmetalo što je želio da u Srbiji napravi distributivnu mrežu, ističući da je srpskom predsjedniku ranije iznio svoje planove i da mu je i dao informacije o učešću Miškovića i Beka u preuzimanju Kompanije Novosti.
"Tada nisam znao da su on i njegovi prijatelji, poput Srđana Šapera, doneli odluku da sve medije i distribuciju u Srbiji stave pod svoju šapu", rekao je Stanko Subotić.
Prema njegovim riječima, iza "montirane optužnice" za šverc cigareta stoje Mišković i Beko, a kasniji napadi na njega kao Đinđićevog prijatelja podržavala je Demokratska stanka Srbije Vojislava Koštunice.
"Mislim da je Tadiću odgovaralo da budem kriminalizovan, jer je potvrđivalo njegovu tezu ta je Đinđić bio velikan, ali nažalost okružen kriminalcima", rekao je Subotić.
Prema njegovim riječima, istovremeno sa sudskim procesom i medijskim optužbama stizale su "poruke moćnika koji upravljaju Srbijom da prestane da priča o parama", napominjući da je o sprezi politike, medija, tajkuna i kriminala govorio za neke medije van Srbije, ali i u Srbiji.
BETA/BL!N/fp
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook