GALERIJA BLACKBOX

U četvrtal otvorenje izložbe 'Welcome to the machine'

Arhiva06.09.11, 13:39h

U Galeriji BlackBOX, (Vrazova br.5, Sarajevo) u četvrtak 08.09. biće otvorena izložba fotogafija Danela Premeca pod nazivom 'Welcome to the machine'

Daniel Premec

- Isprovociran estetikom otpada posežem za aparatom i pravim seriju fotografij koja  promatra svijet tehnologije i urbanog života. Fragmentirani oblici, koji su zabilježeni objektivom, za mene predstavljaju sociološki i psihološki fenomen savremenog društva. Gdje čovjek kao i prvobitni oblik postaje sirovina, koju društvena aparatura preoblikuje prema svojim namjerama, od prvobitnog do sekundarnog i u konačnici do novog oblika, rekao je umjetnik.

Daniel Premec magistrirao je 2008. godine na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu na Odsjeku za kiparstvo kod mentora za praktični rad profesora Mustafe Skopljaka i teoretski rad kod profesora Dr. Sadudina Musabegovića.

(DEPO PORTAL)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook