SUSRET POSVEĆEN KRIZI U EUROZONI

Angela Merkel stigla u posjetu Sloveniji

Arhiva30.08.11, 13:25h

Njemačka kancelarka Angela Merkel doputovala je u utorak u kraći posjet Sloveniji koji će biti posvećen krizi u eurozoni, te jačanju bilataralnih odnosa Slovenije i Njemačke, osobito na gospodarskom području, a prema najavama slovenskih dužnosnika i stanju u regiji zapadnog Balkana

Angela Merkel naslovnaMerkel je u središtu Ljubljane na Prešernovom trgu dočekao slovenski premijer Borut Pahor s kojim će popodne imati službene razgovore, a sastat će se s predsjednikom države Danilom Tuerkom i čelnikom oporbe Janezom Janšom.

Po lijepom vremenu, njemačka kancelarka, čiju ulogu kao čelnice jedne od najjačih zemalja u EU-u "pozitivnom" ocjenjuje 70 posto ispitanika u anketi koju je prije nekoliko dana objavilo "Delo", najtiražniji slovenski dnevnik, prošetala je u kostimu zelene boje središtem Ljubljane u pratnji Pahora i ljubljanskog gradonačelnika Zorana Jankoviča, a pozdravilo ih je nekoliko stotina građana.

Očekuje se da će Merkel u Sloveniji tražiti potporu za mjere koje bi trebale dugoročno stabilizirati područje eurozone i prijedloge o usklađivanju fiskalnih politika i jačoj štednji, što ih je nedavno iznijela zajedno s francuskim predsjednikom Sarkozyjem.

Merkel i Pahor održat će popodne nakon susreta kraću konferenciju za novinare.

(FENA/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook