TURSKA

Turisti lakše povrijeđeni u eksploziji na plaži u Kemeru

Arhiva28.08.11, 18:41h

Nekoliko turista lakše je povrijeđeno u slabijoj eksploziji na prepunoj plaži u turskom mjestu Kemer, objavili su u nedjelju turski mediji

plaza kemerKancelarija guvernera u obližnjoj Antaliji saopćila je da uzrok eksplozije još nije poznat, dok je ruski generalni konzul rekao da je eksplodirala zakopana petarda, a da je sedmoro ruskih turista povrijeđeno od šljunka i kamenčića koji su se razletjeli, prenosi Tanjug.

Antalija je jedno od najpopularnijih turističkih mjesta u Turskoj koje posećuju desetine hiljada turista, naročito Rusi i Njemci, javlja Reuters.

Ruski generalni konzul Aleksandar Tolstopjatenko rekao je agenciji Interfax da je petarda, zakopana u pijesak, uzrok eksplozije, a da su se svi povrijeđeni, poslije medicinskog tretmana, vratili u hotel.

(FENA/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook