Kako ministra nije dočekao predstavnik ambasade koja je odana Gadafiju pretpostavlja se da je ministar pobjegao iz Libije.
Libijski zvaničnik doputovao je s tuniskog otoka Džerbe. Razlozi njegovog dolaska u Egipat nisu objavljeni, javljaju agencije.
Ministar u Kairo stiže u trenutku kada su libijski pobunjenici zauzeli dva ključna grada na putu prema Tripoliju, što je jedan od najvećih proboja od početka šestomjesečnog sukoba u Libiji.
Deseci političkih i vojnih ličnosti, među kojima ministar vanjskih poslova, ministar unutarnjih poslova, ministar pravde i ambasador u Arapskoj ligi, distancirali su se i napustili režim pukovnika Moamera Gadafija te prebjegli u druge zemlje od počeka pobune u toj zemlji koja je počela 15. februara i prerasla u krvavi oružani sukob.
(Fena, Blin/đk)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook