"Disati" je prvi dugometražni film poznatog austrijskog glumca Karla Markovicsa.
Roman Kogler, star 19 godina, služi kaznu u vaspitno-popravnom domu. Već je odslužio pola kazne i mogao bi izaći uslovno, ali su mu šanse slabe: on nema porodicu i čini se da nije sposoban da se uklopi u društvo. Nakon mnogo neuspješnih pokušaja, Roman dobija probni posao u općinskoj mrtvačnici u Beču. Jednog dana, Roman se suočava sa mrtvom ženom koja se preziva kao on. Iako se brzo pokaže da mu ona nije majka, Roman se po prvi put u životu počinje pitati o svojoj prošlosti i počinje je tražiti.
"Polomljene školjke" je turski debitantski film redatelja Seyfettina Tokmaka, a u kojem glumi bh. glumica Selma Alispahić.
Hakim (15) i Faysal (14) dolaze iz Mardina u Istanbul u potrazi za poslom i prilikom da prebjegnu u Njemačku, gdje živi njihov rođak. Ubrzo po dolasku u Istanbul sprijatelje se sa Medinom i njenom kćerkom Elmom (13), izbjeglicama iz Bosne. Tražeći lijek za svoju kćerku Elmu, koja ima srčanih problema, Medina jednog dana nestaje. Usamljena i očajna djevojčica prepuštena je na milost i nemilost Hakimu i Faysalu, čiji su planovi sada krenuli sasvim drugim smjerom. Troje djece, tragajući za Medinom, bore se za opstanak u jednoj od najvećih svjetskih metropola.
U sklopu programa Open air bit će prikazan film "Imamo papu" Nanija Morettija, u kojem Moretti, pored režije, potpisuje i scenario, ali i glumi u filmu.
Nakon smrti Pape, Vijeće kardinala sastalo se da izabere njegovog nasljednika. Odabrali su kardinala za kojeg je to, izgleda, prevelik teret. Je li u pitanju anksioznost? Je li depresija? Da li on sebe smatra nekompetentnim? Vjernici čekaju da se novi Papa pojavi na balkonu iznad Trga svetog Petra. Cijeli svijet je na iglama, dok u Vatikanu pokušavaju izaći iz krize.
(DEPO/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook