-Nismo usjpeli u borbi protiv nekih događaja i političara. ''Dejton'' je bio dobar za završetak rata, ali nije lako živjeti u skladu s njim- rekla je Pack na "Croatia Summit-u" koji je sinoć završen u Dubrovniku, a kojem nisu prisustvovali predstavnici BiH i Srbije.
Na samitu, pored predstavnika Hrvatske, učestvovali su premijeri Crne Gore, Slovenije i Makedonije Igor Lukšić, Borut Pahor i Nikola Gruevski, zatim predsjednici vlada Albanije, Bugarske i Belgije Salji Beriša, Bojko Borisov i Iv Leterm, kao i komesar za širenje EU i evropsku politiku susjedstva Štefan File.
Na ovogodišnjem samitu pod nazivom "Nova decenija za Jugoistočnu Evropu - dovršetak tranzicije", Srbija ne učestvuje zbog učešća Hašima Tačija, koji je najavljen kao premijer Kosova, a izostali su i predstavnici BiH.
Glavne teme dvodnenog skupa, kojem ne prisustvuju ni predstavnici BiH, bile su perspektiva regiona i širenje Evropske unije.
(Dnevniavaz.ba, DEPO PORTAL/eb)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook