SAD

Dominique Strauss-Kahn će biti pušten iz kućnog pritvora

Arhiva01.07.11, 18:20h

Tokom istrage utvrđeno je da priča sobarice koja je bankara optužila za silovanje u hotelskoj sobi nije dosljedna. Nekadašnji direktor MMF-a Dominique Strauss-Kahn bit će pušten iz kućnog pritvora, a pravosudne vlasti vratit ćemu šest miliona dolara koje je položio kao kauciju, prenosi BBC

Dominique Strauss-KahnOptužnica protiv Dominiquea Strauss-Kahna na rubu je kolapsa, potvrdilo je američko tužilaštvo. Naime, tokom istrage nađene su "velike rupe u kredibilitetu" sobarice koja je bankara optužila za silovanje u hotelskoj sobi, ali ne otkriva se o kakvim je otkrićima riječ.

- Na početku slučaja svjedokinju smo smatrali vrlo pouzdanom, ali pokazuje se da njena priča ima goleme nelogičnosti i "rupe".

Tužilaštvo se već sastalo s predstavnicima odbrane Strauss-Khana koji traže reviziju odluke o puštanju na slobodu uz kauciju.

Tužilaštvo se neće protiviti njihovu zahtjevu, kaže za CNN izvor iz američkog pravosuđa.

Mediji prenose da je sobarica iz Gvineje skandal možda izazvala da spriječi deportaciju iz SAD-a.

(FENA/md)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook