KLUPKO SE ODMOTAVA

Dragan Paravinja se udvarao i misteriozno nestaloj Slovakinji na Murteru

Arhiva27.06.11, 17:55h

Slučaj Dragana Paravinje svaki dan poprima sve strašnije dimenzije. Njegovo ime ne veže se više samo uz nestanak 17-godišnje Antonije Bilić. Nakon što se doznalo da je međunarodna potjernica hrvatskog MUP-a protiv njega zapravo raspisana zbog jedne Istranke, pojavila se i priča po kojoj se njegovo ime povezuje i s nestankom 48-godišnje Slovakinje Viere Malovikove

Dragan Paravinja i Slovakinja Viera MalovikovaFotomontaža: Slobodna Dalmacija

Ona je, naime, zadnjeg dana oktobra 2008. godine, jednostavno nestala dok je suprug plaćao račun u jednom murterskom restoranu, da bi 80-ak dana kasnije, tj. 17. januara 2009. njen leš uz otok Veliki Vinik, blizu Murtera, pronašao lokalni ribar. Jedan od murterskih ugostitelja, u čiji je lokal Malovikova bila navratila sa suprugom, prepoznao je upravo Paravinju kao muškarca koji joj se besramno upucavao!

To možda i ne bi bilo toliko upamćeno da svoje šarmerske sposobnosti Paravinja nije pokušao primijeniti i kod konobarice tog istog kafića, kojoj je u vrhuncu “osvajanja” ponudio i ostavio svoj broj telefona. Navodno bi upravo taj papirić trebao pomoći policiji da utvrdi je li taj šarmerski potez povukao zaista Paravinja, odnosno je li rukopis njegov.

Ono što slučaj nestale Slovakinje može povezati s nestankom drniške srednjoškolke Antonije Bilić, detalj je vezan uz autostopiranje. Naime, i Malovikova je u vrijeme nestanka stopirala: viđena je na potezu od Zadra do Rijeke, što ostavlja otvorenom mogućnost da ju je povezao možda baš i Paravinja.

Kako bilo, Slovakinja se više nikad nije vratila svojoj porodici, a Paravinja je nastavio sa svojim mračnim aktivnostima. Zbog visokog stepena raspadnutosti bilo je nemoguće utvrditi je li Viera bila žrtva zlostavljanja, tako da su okolnosti misterioznog nestanka ostale nerasvijetljene.

VEZANI TEKST: ISPOVIJEST ŽENE KOJU JE DRAGAN PARAVINJA POKUŠAO SILOVATI: 'Oteo me, uvukao u auto i natjerao da ga diram po genitalijama. Prošla sam pakao.'

VIDEO/ HRVATSKA POLICIJA: Tijelo Antonije Bilić nije pronađeno! Paravinja dopremljen u KPZ 'Kula' u Istočnom Sarajevu

PARAVINJA MUP-u RS PRIZNAO MONSTRUOZNI ZLOČIN : Antoniju Bilić sam zadavio i bacio u rijeku Krku

PRIZNALA POLICIJI: Paravinja uz supruginu pomoć preplivao Savu i nestao

(Slobodna Dalmacija/md)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook