Regionalni portparol KPS-a Nusret Mehmeti izjavio je KIM radiju da niko od policajaca u incidentu koji se dogodio jutros nešto poslije 3.00 časa nije povrijeđen.
"Tri za sada nepoznate osobe pucale su na dva pripadnika KPS koji su pokušali da ih spriječe da ukradu vozilo parkirano u blizini naselja Tri solitera. Pošto su pucali, osumnjičeni su preko mosta, pobjegli u južni dio grada", rekao je Mehmeti i napomenuo da je tokom pucnjave oštećeno jedno civilno vozilo koje je bilo parkirano u blizini.
On je isključio mogućnost da je riječ o etnički motivisanom napadu, ističući da su u patroli koja se našla na meti trojice napadača bili jedan Srbin i jedan Albanac.
Mehmeti je rekao da policija ima opis napadača ali da još nije uspjela da ih identifikuje. Slučaj je okarakterisan kao pokušaj ubistva i oštećenje pokretne imovine a istraga u vezi sa ovim slučajem je u toku.
(SRNA, BLIN MAGAZIN/tg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook