Evropska nogometna federacija (UEFA) objavila je jakosne grupe i BiH se nalazi u trećoj jakosnoj skupini s Turskom, Češkom, Izraelom, Irskom, Ukrajinom, Belgijom, Rumunijom i Bugarskom. To znači da BiH ne može igrati protiv njih.
U prvu jakosnu grupu postavljene su Španija, Nizozemska, Njemačka, Engleska, Portugal, Italija, Norveška, Hrvatska i Grčka. Zanimljivo, bivši svjetski i evropski prvaci Francuzi su u drugoj skupini.
Ždrijeb evropskih kvalifikacija za SP 2014. bit će 30. jula. Reprezentacije će biti podijeljene u devet skupina iz kojih će pobjednici izvaditi direktnu vizu za SP, dok će osam najboljih drugoplasiranih razigravati za još četiri mjesta.
JAKOSNE GRUPE:
Grupa 1: Španija, Nizozemska, Njemačka, Engleska, Portugal, Italija, Hrvatska, Norveška, Grčka
Grupa 2: Srbija, Slovenija, Rusija, Francuska, Crna Gora, Švicarska, Slovačka, Danska, Švedska
Grupa 3: Turska, Češka, Izrael, Irska, Ukrajina, Belgija, Rumunija, Bosna i Hercegovina, Bugarska
Grupa 4: Litva, Albanija, Mađarska, Bjelorusija, Gruzija, Armenija, Sjeverna Irska, Škotska, Poljska
Grupa 5: Austrija, Estonija, Latvija, Finska, Makedonija, Moldavija, Cipar, Azerbajdžan, Wales
Grupa 6: Island, Luksemburg, Farski Otoci, Kazahstan, Lihtenštajn, Malta, Andora, San Marino.
(FENA/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook