OMLADINSKI CENTAR 'ZDRAVO DA STE'

Otvorena izložba 'Suočavanje sa klimom'

Arhiva01.06.11, 09:40h

U Omladinskom centru 'Zdravo da ste' sinoć je otvorena je izložba 'Suočavanje sa klimom' Izložbu su svečano otvorili zamjenica gradonačelnika, Jasna Brkić i ambasador Švedske u BiH, Bose Hedberg.

otvaranje izložbe suočavanje sa klimomOmladinski centar „Zdravo da ste", ovu izložbu je organizovao u saradnji sa Ambasadom Švedske u BiH, Švedskim institutom iz Stokholma, te karikaturistom iz Švedske Helenom Lindholm.

Cilj izložbe "Suočavanje sa klimom" je razgovor o održivim društvima i podizanje svijesti o trenutnim problemima u vezi sa zaštitom okoline.

U okviru izložbe, Helena Lindholm će danas  biti održane radionice za djecu i mlade od 11 do 13 i od 15 do 17 časova u prostorijama Omladinskog centra "Zdravo da ste".

Djeca će u svom radu usmjeriti pažnju na pronalaženje odgovora na pitanja o tome šta svako od nas može učiniti za zaštitu okoline. Svaka grupa djece će u toku razgovora predstaviti svoja rješenja i umjetnički rad.

Postavka će biti dostupna građanima do 14. juna, nakon čega će biti predstavljena i u drugim gradovima BiH.

(BLIN/D.STANKOVIĆ)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook