Ritam Nereda osnovan je 1989. godine i otad je sinonim za kvalitetan hardcore bend, jedan od najboljih srbijanskih underground bendova koji istom jačinom privlači armije obožavatelja ne samo u Srbiji, već i na tlu cijele bivše Jugoslavije.
Deseto izdanje benda (uključujući demo i live snimke) je album “Paralelni Svet” kojeg kritičari i ljubitelji smatraju dosad najzrelijim i najpotpunijim izdanjem Ritma Nereda.
Prepoznatljive gitarske dionice, pjevljivi refreni i sjajna produkcija ovaj album su zakucali na prijestolje izdanja Ritma Nereda.
Koncerti u Sarajevu i Tuzli predstavljaju službene koncertne promocije ovog izdanja.
U Sarajevu će podršku Ritmu Nereda pružiti dva benda, metal punk majstori Dozër, koji se najvjerovatnije posljednji put koncertno obraćaju publici u ulozi demo benda – njihov debi album “Noć Za Teške Priče” je snimljen i trenutno se producira.
Drugi bend koji će pružiti podršku Ritmu Nereda je sarajevski hardcore punk bend Totalna Rasprodaja. Pregršt sjajnih punk riffova, autorskih pjesama punih ozbiljnih i neozbiljnih tema ovog sarajevskog benda oduševit će publiku u Slogi.
Karte će se moći nabaviti na dan koncerta na ulazu u klub “Cinemas”, a cijena karte iznosi 10 KM.
Vrata kluba se otvaraju u 20.00, a koncert počinje u 20.30. Budući da se istu večer u Bukureštu igra utakmica BiH-Rumunija za sve ljubitelje fudbala obezbijeđen je live prijenos utakmice.
(DEPO/em)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook