MEKSIČKA POLICIJA

Uhapšen osnivač narkokartela Setas

Arhiva18.01.11, 20:34h

Meksička policija uhapsila je osnivača brutalnog narkokartela Setas koji je kontrolisao puteve droge i kidnapovanje imigranata iz Centralne Amerike na jugu Meksika.

Meksiko policija (REUTERS, Ilustracija)Flavio Mendes Santjago uhapšen je zajedno sa jednim od tjelohranitelja nedaleko od grada Oaksaka, saopštili su danas meksički zvaničnici, renosi Srna.

On je bio zadužen za operacije narkokartela Setas u državama Oaksaka, Čijapas i Verakrus, izjavio je šef jedinice federalne policije za borbu protiv narkotika Ramon Pekenjo. Pekenjo je rekao da je Mendes Santjago, poznat po nadimku "Amariljo" (Žuti), kontrolisao krijumčarenje imigranata iz Centralne i Južne Amerike i da je bio zadužen za njihovo prebacivanje u države Nuevo Leon i Tamaulipas koje se nalaze na sjeveru Meksika, na samoj granici sa Teksasom u SAD.

Sumnja se da su pripadnici narkokartela Setas odgovorni za nestanak više od 40 imigranata iz Centralne Amerike prošlog mjeseca u Oaksaki. Oni su posljednji put viđeni 16. decembra u blizini grada Ičtepek. Mendes Santjago je kontrolisao i glavne puteve droge iz Centralne Amerike, kazao je Pekenjo, prenosi Srna.

(BLIN/DEPO/ds)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook