Na odlagalištu otpada Uborak kod Mostara danas se ponovno rasplamsao požara, a gusti crni dim kreće se prema Mostaru.
Nakon što je požar jučer lokaliziran i nakon što se krenulo sa zasipanjem pijeskom zahvaćenih kaseta za odlaganje otpada, situacija na požarištu u srijedu se pogoršala.
Vatrogasne ekipe su na terenu i ulažu maksimalne napore kako bi se situacija dovela pod kontrolu.
Građanima Mostara, a posebno mještanima sjevernih naselja, preventivno se savjetuje da odmah zatvore prozore na stambenim objektima, maksimalno smanje boravak na otvorenom prostoru te da na rashladnim uređajima aktiviraju sustav unutarnje recirkulacije zraka.
(FENA/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook