Reporteri Info Bugojno nalaze se na licu mjesta nakon velikog požara koji je danas potresao grad.
Dok se dim i dalje širi, prizori zgarišta otkrivaju razmjere katastrofe koja je zadesila lokalnu privredu.
U požaru su nastradale tri firme, a materijalna šteta je ogromna.
Radnici, koji su se okupili ispred svojih radnih mjesta, u nevjerici posmatraju uništene pogone. Ipak, najvažnija informacija je da niko od zaposlenih nije povrijeđen.
Vatrogasci su odradili lavovski posao, izlažući se velikoj opasnosti kako bi zaustavili širenje vatre. U pomoć bugojanskim vatrogascima priskočile su i kolege iz okolnih općina.
Zajedničkim snagama spašavali su sve što se spasiti moglo, a požar je konačno stavljen pod kontrolu.
Na terenu je bila angažovana i Hitna pomoć, prvenstveno zbog vatrogasaca koji su se borili s visokim temperaturama i gustim dimom u prvim redovima.
Iako je vatra ugašena, vatrogasne ekipe su i dalje u pripravnosti kako ne bi došlo do ponovnog razbuktavanja. Na mjestu događaja je i policija koja obezbjeđuje lokaciju.
Uviđaj će, prema prvim informacijama, trajati duboko u noć.
Tek nakon što se završe sve istražne radnje, biće poznat tačan uzrok izbijanja vatre koja je za sobom ostavila pustoš. Građani Bugojna i dalje osjete miris paljevine, a gust dim se i dalje zadržava iznad industrijske zone.
(DEPO PORTAL/af)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook