'Ćacilend se pretvara u Božićno selo'

Vučić najavio da sutra počinje uklanjanje šatora ispred Narodne skupštine u Beogradu: Saobraćaj kreće od 2. ili 3. januara

Front27.12.25, 17:36h

Vučić najavio da sutra počinje uklanjanje šatora ispred Narodne skupštine u Beogradu: Saobraćaj kreće od 2. ili 3. januara
- Ja sam sinoć, kao znak pažnje, dobre volje i zahvalnosti, poštovanja koje pokazujem, razgovarao sa njima. I oni su me obavijestili da će sutra u večernjim satima početi sa uklanjanjem šatora - navodi Vučić

 

 

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će 28. decembra uveče početi uklanjanje Ćacilenda, odnosno šatorskog naselja sa platoa ispred Narodne skupštine. Prema njegovim riječima, na tom prostoru će postaviti novogodišnje seoce.

 

- Ja sam sinoć, kao znak pažnje, dobre volje i zahvalnosti, poštovanja koje pokazujem, razgovarao sa njima. I oni su me obavijestili da će sutra u večernjim satima početi sa uklanjanjem šatora. Napravit će na dva, tri, četiri dana jedno lijepo Božićno selo, novogodišnje selo, da svi građani mogu da uživaju. Bit će sklonjene i te ograde - rekao je Vučić i dodao da će „tamo od 2, 3. januara“ dio ispred Narodne Skupštine biti otvoren za saobraćaj, prenosi Nova.

 

Zatim je rekao da neće svi šatori biti uklonjeni, odnosno da će „ostati samo mali dio Pionirskog parka u kojem će oni još neko vreme da ostanu“.

 

Najavio je i da će sutra doći posjetiti Ćacilend.

 

- Ja ću doći sutra da ih pozdravim, da im se zahvalim na svemu - rekao je.

 

(Nova.rs/DEPO PORTAL/au)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook