Uprava policije MUP-a Tuzlanskog kantona oglasila se sinoć nakon incidenta tokom večernjih sati, kada je jedan mladić pretučen nakon što je nosio nosio majicu s natpisom "I sve je isto kao pre“, te se navodno fotografisao ispred tuzlanske Kapije, mjesta stradanja civila tokom agresije na BiH.
Spomenuti natpis vezuje za srbijansku navijačku grupu Crvene Zvezde, „Delije“ i u mnogim slučajevima se percepira kao dio četničke ikonografije i poruka provokativnog sadržaja.
- Lica koja se dovode u vezu s događajem su identifikovana, kao i lice strani državljanin koji nije želio podnijeti prijavu nadležnoj policijskoj stanici u vezi navedenog događaja - rečeno je iz MUP-a TK.
Raport saznaje da je u incidentu učestvovao policijac iz Srbije, tačnije iz Sombora. Njega su pretukli, prema informacijama Raporta, pripadnici navijačke grupe Fukare Tuzla jer su smatrali da je riječ o provokaciji.
Radi se o vođi navijača Ajdinu Joldiću i Ameru Hajdareviću. Oni će biti saslušani u MUP-u TK nakon čega će tužilac odlučiti o daljim mjerama i radnjama. Saznajemo da pretučeni policajac nije želio nikoga da tereti. U telefonskoj izjavi, rekao je da je svjestan da je pogriješio i ne želi podnijeti prijavu.
(Raport.ba/DEPO PORTAL/au)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook