Avion Ryanaira koji je letio iz Berlina u Milano u srijedu je prinudno sletio na zračnu luku u Memmingenu nakon što je tokom leta naišao na jake turbulencije uzrokovane olujnim vremenom nad Bavarskom.
Prema policijskim izjavama, devet putnika je ozlijeđeno, a dvoje je prevezeno u bolnicu.
Putnici su opisali scene straha nakon što je avion naglo zatreslo. “Nikad prije nisam osjećao takav strah – u tom trenutku pomislio sam da će se avion raspasti!”, rekao je jedan od putnika za njemački Bild.
Fotografije iz kabine pokazuju oštećene panele s krova i prestrašene putnike. Neki putnici nisu bili vezani sigurnosnim pojasevima u trenutku turbulencija, prenosi Fenix Magazin.
Hitne službe odmah su intervenirale na zračnoj luci u Donjem Allgäu. Iako niko nije u životnoj opasnosti, jedna putnica zadobila je ozbiljniju ranu na glavi. Ryanair do sada nije službeno komentirao incident, a putnici su preusmjereni na druge letove.
Stručnjaci istražuju uzrok turbulencija, kao i eventualne tehničke nepravilnosti. Incident podsjeća na važnost poštivanja sigurnosnih uputa, posebno u uvjetima nestabilnog vremena.
(DEPO PORTAL/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook