KONFERENCIJSKA LIGA

Vuković spasio Borac golom u 92. minuti, sve će se riješiti u Beču

Sport06.03.25, 23:05h

Vuković spasio Borac golom u 92. minuti, sve će se riješiti u Beču
Banjalučani su prikazali dva lica - u prvom dijelu su većinski bili bolji tim, dok zbog predstave u drugom mogu biti sretni s ovim rezultatom

 

 

Fudbaleri Borca remizirali su u Banjoj Luci s bečkim Rapidom rezultatom 1:1 u prvom meču osmine finala Konferencijske lige. 

 

Banjalučani su prikazali dva lica - u prvom dijelu, do primljenog gola, bili su znatno bolji tim, ali su zbog predstave u drugom sretni što nije poraz s većom razlikom, prenosi Avaz

 

Sjajno su započeli meč i prijetili su preko Kvržića, Rogana i Ogrineca, ali oni nisu bili precizni i nisu iskoristili svoje šanse. 

 

Kazna za sve je stigla u 34. minuti. Hrvatski napadač Beljo je iskoristio rijetku grešku odbrane Borca i maestralno pogodio za vodstvo ekipe iz Beča. 

 

Drugo poluvrijeme je donijelo još bolju igru gostiju. Već u 50. minuti je Wurmbrand imao priliku da podupla prednost, ali golman Manojlović brani vrhovima prstiju. 

 

Strijelac gola Beljo imao je priliku da podupla u 68. minuti. Ukrali su loptu, Beljo je istrčao kontru, ali je loše šutirao i lopta odlazi pored gola.

 

Deset minuta kasnije, Sangare je ostao sam na 11 metara, čak je i golman Manojlović bio matiran, ali veznjak rapida šalje loptu pored gola iz sjajne prilike. 

 

VAR je pomogao Banjalučanima na utakmici, s obzirom da je Cvetković pogodio za goste, ali je igrao rukom i njegov gol je poništen. 

 

I kada je sve izgledalo kao da će izgubiti, Vuković je šutirao, igrač Rapida rukom blokira loptu, a sudija Brisar pokazuje na bijelu tačku. 

 

Vuković je preuzeo odgovornost i pogodio

 

Revanš se igra sljedećeg četvrtka u Beču od 18:45 sati.

 

(Avaz.ba/DEPO PORTAL/au)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook