Državljanin Bosne i Hercegovine uhapšen je nakon što je uhvaćen na djelu tokom pljačke prodavnice u gradu Sliema na Malti.
Kako prenose malteški mediji, s njim je uhapšen i britanski državljanin, koji je bio njegov saučesnik.
Zanimljiv je način na koji je ovaj 42-godišnji državljanin BiH uhapšen. Trgovac je pozvao policiju još dok je pljačka bila u toku, a onda je zaključao lopova iz BiH u prodavnici i tako ga predao policiji direktno u ruke. Britanac je, u međuvremenu, uspio da pobjegne, ali i njega su kasnije pronašli na mjestu gdje ima prijavljeno boravište.
Inače, obojica su uhapšeni u činjenju krivičnog djela dok su bili na uslovnoj slobodi.
Nakon što je izveden i saslušan pred istražnim sudijom, državljanin BiH se izjasnio da nije kriv, iako ga pobijaju neposredni dokazi, prenose Nezavisne.
(DEPO PORTAL/jk)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook