RASKOLI U CIBONI

Gradonačelnik Bandić ruka spasa za klub

Arhiva16.12.10, 20:34h

Skupština Košarkaškog kluba Cibona prihvatila je ostavke predsjednika Vlatka Previšića i cijelog Upravnog odbora kluba te je Gradu ustupila svoje poslovne prostore,javlja Bljesak.info

cibona-partizanTo je bio uslov gradonačelnika Milana Bandića, koji je najavio da će samo u tom slučaju Grad pomoći Ciboni, koja je u velikoj financijskoj krizi, te joj zbog dugova prijeti čak i gašenje.

Iz kabineta zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića stiglo je saopštenje u kojem se tvrdi da na Skupštini nije ispoštovan dogovor o sanaciji kluba postignut 14. decembra na sastanku gradonačelnika s v.d. predsjednikom Cibone Mihovilom Nakićem, predstavnikom zaposlenika Emilom Nakićem i kapetanom momčadi Marinom Rozićem. Zbog toga će gradonačelnik Bandić povući prijedlog što ga je uputio Gradskoj skupštini Grada Zagreba za sjednicu 20.decembra, a ponoviće ga kad, i ako se ispoštuje spomenuti dogovor, javlia je Fena.

Na današnjoj Skupštini kluba je odlučeno da se sva 32 poslovna prostora, smještena većinom u Ciboninu prolazu, predaju Gradu, ali po cijeni koju je procijenila agencija Zagrebačke banke ZANE, a to je 55 miliona kuna.

Nova, izborna Skupština kluba, na kojoj će biti izabran novi predsjednik i novo vodstvo, bit će sazvana do kraja godine, javlja Fena.

Cibona je u srijedu u Francuskoj od Choleta doživjela i deveti poraz te je jedini klub u Euroligi koji ove sezone nema nijednu pobjedu. U NLB ligi Cibona zauzima tek 11. mjesto s pet pobjeda i šest poraza.

(BLIN/DEPO/ds)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook