'Albanian Open 2024'

Dramatičan poraz u finalu, ali sjajan uspjeh: Sarajka Ada Avdagić osvojila srebrenu medalju u Tirani

Sport30.09.24, 11:13h

Takmičarka Taekwondo kluba Sarajevo Ada Avdagić osvojila je srebrenu medalju u kategoriji seniorki do 53 kg na međunarodnom taekwondo turniru G1 "Albanian Open 2024" koji je održan 29. septembra u Tirani.

Avdagić je u osmini finala savladala italijansku takmičarku na prekid, zatim u četvrtfinalu takmičarku iz Kipra rezultatom 2:0, da bi u polufinalu bila bolja od španjolske takmičarke rezultatom 2:0, saopćeno je iz Taekwondo kluba Sarajevo.

U finalu je nakon izuzetno dramatične borbe poražena od italijanske takmičarke rezultatom 2:1 u posljednjim sekundama.