još jedan veliki uspjeh

Nova medalja za sjajnu bh. plivačicu: Lana Pudar osvojila srebro na 200 metara delfin na EP-u!

Sport23.06.24, 18:53h

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar stigla je do nove medalje, ukupno dvadesete u svojoj karijeri.

U finalu discipline 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu Lana Pudar bila je druga i osvojila srebro.

Pudar je isplivala dionicu od 200 metara za 2:08.15, što je samo 27 stotinki lošije od evropske prvakinje Helene Rosendahl Bach iz Danske.

Pudar je na prvom okretu bila šesta, a potom je pojačala tempo te na 100 metara okrenula kao trećeplasirana. U posljednjih 50 metara je još više pojačala i skoro došla do zlata koje joj je izmaklo za 27 stotinki.

Bronzanu medalju osvojila je Mađarica Boglarka Telegdy Kapas sa 34 stotinke lošijim vremenom od pobjednice.

Druga bh. predstavnica na ovom prvenstvu Iman Avdić večeras će plivati finale na 400 metara kraul. Utrka počinje u 19 sati i 14 minuta.