NEIZVJESNA ZAVRŠNICA

Belgija savladala Rumuniju (2:0): U ovoj grupu sve je otvoreno, svi imaju po tri boda, odluka pada u 3. kolu

Sport22.06.24, 22:55h

Zanimljivo je da u ovoj grupi Belgija, Rumunija, Ukrajina i Slovačka trenutno imaju po tri boda nakon dva kola. Odluka o tome ko ide dalje, a ko ide kući, pada u 3. kolu koje se igra za nekoliko dana

Večerašnji susret 2. kola grupe E Evropskog prvenstva završen je pobjedom Belgije nad Rumunijom (2:0).

Belgija je u prvom meču u Njemačkoj izgubila od Slovačke (0:1), dok je Rumunija pobijedila Ukrajinu (3:0).

Već u drugoj minuti utakmice Tielemans je postigao gol na asistenciju Lukakua i Belgija je povela. Mreže su mirovale sve do 80. minute kada je De Bruyne sjajno pogodio za 2:0.

Susret je, inače, obilovao prilikama s obje strane, a Belgija je postigla još jedan pogodak preko Lukakua koji je poništen nakon intervencije VAR-a. Ovo je Lukakuu bio treći poništeni pogodak na prvenstvu pa se belgijski napadač još nije upisao u listu strijelaca.

Večerašnjim susretom završeno je drugo kolo EP-a, a nakon pobjede Belgije sve tri ekipe u E-grupi imaju po tri boda te se u posljednjem kolu očekuje prava drama za plasman u osminu finala. Sastaju se Slovačka i Rumunija te Ukrajina i Belgija.