EURO 2024/ drugo kolo grupe D

Sjajna Austrija slomila Poljake (3:1) i ostala u borbi za nokaut fazu

Sport21.06.24, 19:57h

Austrija je u Berlinu u meču drugog kola grupe D EURO 2024 pobijedila Poljsku rezultatom 3:1.

Selekcija Austrije je povela u osmoj minuti golom Traunera, ali je Piatek u 30. minuti izjednačio rezultat.

Austrijanci su u drugom poluvremenu igrali sjajno i zabili još dva gola.

Prvo je Baumgartner u 66. minuti savladao nemoćnog golmana Poljske, a konačnih 3:1 postavlja Arnautović iz penala u 78. minuti meča.

Austriju koja će u posljednjem kolu odmjeriti snage sa Holandijom. I remi će vjerovatno biti dovoljan da prođu dalje. S druge strane, Poljska će igrati protiv Francuske i vjerovatno su se ovim porazom oprostili od Eura.