Remi u Kolnu

Švicarci osigurali plasman u osminu finala, Škotima ostaje nada u nokaut fazi

Sport19.06.24, 22:58h

Završena je utakmica između Škotske i Švicarske na stadionu Clogne u Kolnu. Dvoboj je završen rezultatom 1:1.

Selekcija Škotske je stigla do prednosti u 13. minuti kada je McTominay pogodio za 1:0.

Švicarska je izjednačila u 26. minuti, a fantastičan pogodak je postigao Shaqiri.

Reprezentacija Švicarske je do kraja zabila još dva gola, ali oba pogotka su opravdano poništena zbog ofsajda.

Škotska je u prvom kolu zajedno s Njemačkom otvorila Evropsko prvenstvo. Njemci su ostvarili ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1, dok je Švicarska u prvom kolu pobijedila Mađarsku rezultatom 3:1.

Švicarska je nakon dva kola druga sa četiri boda i na korak je do plasmana u osminu finala, a Škotska je treća sa bodom.

U posljednjem kolu, 23. juna sastat će se Njemačka i Švicarska te Škotska i Mađarska.