Vladimir Mandić je bio odličan rukometaš, bombarder sa lijevog beka, as Partizana koji se dao i Vojvodini, reprezentativac. Mimo terena je stekao reputaciju plejboja, zavodnika, osvajača ljepotica sa estradne scene i manekenske piste, piše Danas.rs.
A onda se Vladimir Mandić učlanio u SNS…
Počeci u Zvezdi, ime u Partizanu
Od dolaska naprednjaka na vlast još se samo jednom dohvatio rukometne lopte, istina već kao 34-godišnjak, kada je u januaru 2014. drugi put obnovio karijeru.
Nadao se da će biti od pomoći crno-bijelima da se titula državnog prvaka vrati na Banjicu, ali se to nije desilo ni tada, ni do dana-današnjeg. Novosadski crveno-bijeli su od 2013. desetostruki uzastopni šampioni.
Rođen je u Sarajevu 10. februara 1980. godine.
Ratni vihor je porodicu izmjestio na Pale. S majkom 1993. dolazi u Beograd, gdje mu je stariji brat Aleksandar pohađao Vojnu gimnaziju.
Otac Momčilo, bivši policajac, na vrijeme je shvatio da se kajmak najbolje skida kad politika i biznis idu ruku pod ruku.
S iskustvom privatnog preduzetnika i s darom za špekulaciju postao je 1991. član Srpske demokratske stranke (SDS) Radovana Karadžića, a kroz dvije godine kao čovjeku od najvećeg povjerenja dato mu je da bude šef biroa Vlade Republike Srpske u Beogradu.
Mandiću starijem je blagorodno išlo s obje strane Drine. Obogatio se (po nekim indicijama rat mu je bio brat), a pošto samo imućan čovjek može da bude mecena, ulagao je u Rukometni klub Partizan, gdje je bio i predsjednik.
Vladimir je među crno-bijele došao sa 17 godina, ali je prethodno osvajao državna prvenstva s kadetima i juniorima Crvene zvezde, u kojoj je počeo. Čak je upisao jednu utakmicu u seniorskom šampionskom timu vječitog rivala.
U Partizanu je ostao do 2004. Doprinio je za titule 1999, 2002. i 2003.
Povratak iz Španije zbog uhapšenog oca
Da karijeru nije izgradio pod očevim plaštom već na izbrušeni talenat vijdelo se pošto ga je uzeo njemački bundesligaš Magdeburg, jedan od evropskih klubova s dugom i trofejnom tradicijom, iz jedne od vodećih liga svijeta. S njim je dogurao do polufinala Lige šampiona.
Brzo se ipak vratio kući. Potpisao je za Vojvodinu, ali se nedugo zatim opet otisnuo u inostranstvo.
Dok je bio u Španiji, u klubu Altea iz istoimenog gradića na sredozemnoj obali, javljeno mu je 17. avgusta 2006. da mu je otac uhapšen u Budvi i deportovan u Sarajevo pod optužnicom za organozovani kriminal.
Momentalno je raskinuo ugovor. Momčilo je proveo u zatvoru tri i po godine. Vladimir je za to vrijeme vodio brigu i o ocu i o njegovoj poslovnoj imperiji.
Rukometu se ponovo posvetio od sezone 2010/11 (kup s Vojvodinom). U idućoj je uzeo titulu ptvaka s Partizanom, posljednju u srpskom rukometu prije prevlasti Novosađana.
U maju 2012, zadovoljan što je s voljenim klubom osvojio i duplu krunu, objavio je da se povlači da bi se posvetio privatnim i poslovnim obavezama i sasvim krenuo očevim stopama.
Od odbornika SNS do operativca
Član Srpske napredne stranke je od 2009, praktično od njenog rađanja.
U politiku, govorio je, ušao je zbog ubjeđenja da SNS može da donese prijeko potrebne promjene Srbiji i njenom narodu. Istakao je da neke članove stranke lično poznaje i siguran je da su pošteni, čestiti i vrijedni ljudi koji žele dobro svojoj zemlji.
Na izborima za Gradsku skupštinu Beograda 2012. postao je odbornik.
Kako je SNS učvršćivala dugogodišnju vlast i kako su njeni ciljevi počeli da se služe sve poganijim i bezočnijim sredstvima, Mandić je dobio ulogu svojevrsnog operativca Aleksandra Vučića, Valtera rodom iz Sarajeva za specijalna djela koja treba sprovesti daleko od očiju javnosti.
Za mnoga se saznalo pa i za to da je u zgradi u Ulici Kraljevića Marka, koju je Mandić kupio i obnovio još 2012. da je izdaje kao stambeno-poslovni prostor, prijavljen buljuk lažnih Beograđana u inženjeringu za minule izbore.
S njenih terasa su se u vrijeme policijskog časa u jeku korone palile baklje i puštana je s razglasa pogrdna poruka Draganu Đilasu.
Mandić je hapšen u Nikšiću 2021. sa bezbjednosno interesantnom osobom pod optužbom da su u Crnu Goru nelegalno unijeli veliku količinu novca za potkupljivanje glasača u korist stranaka bliskih srpskom režimu, ali i da su bili logistika za dovođenje glasača iz Republike Srpske, Srbije i s Kosova, piše Danas.rs, o čemu više možete čitati ovdje.
(DEPO PORTAL/ad)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook