Nakon izložbi „Beqiri, Blaževski, Husković“ i izložbe radova sa IX likovne kolonije za djecu centra Duga, održanih u Bihaću, došao je red i na aktivnosti Centra za djecu Duga i u Sarajevu.
Izložba „Radovi sa IX likovne kolonije za djecu centra Duga“ 29.11-05.12.2010. godine otvara se u izložbenom prostoru sarajevske Akademije likovnih umjetnosti u ponedjeljak, 29.11.2010., s početkom u 19 sati, a aukcija ovih radova 08.12.2010. godine u Bošnjačkom institutu u Sarajevu.
![]() |
U okviru navedene izložbe bit će upriličen prigodan koktel kao i druženje sa predstavnicima Centra Duga i učesnicima IX likovne kolonije za djecu centra Duga.
Centar za djecu Duga Kulen Vakuf izgrađen je 1999. godine i njegov cilj je privremeno zbrinjavanje djece starosne dobi od rođenja do 6 godina koja su privremeno ili trajno ostala bez roditeljske zaštite. Centar se finansira isključivo iz donacija koje se prikupljaju raznim humanitarnim akcijama u Njemačkoj i Bosni i Hercegovini. Donacije u BiH se prikupljaju na razne načine, saradnjom sa stalnim donatorima iz oblasti privrede, postavljanjem donatorskih kasica u poslovnim objektima, štampanjem i distribucijom kalendara i prazničkih čestitki, a jedan od najvećih projekata je svakako Likovna kolonija „Za djecu centra Duga“.
Od osnivanja kolonije pa do danas organizacijom izložbi i prodajom umjetnina prikupljen je značajan iznos novčanih sredstava, ali isto tako se realizacijom ovog projekta permanentno skreće pažnja na problem nezbrinute djece, i to ne samo štićenika centra Duga, nego i u općem kontekstu. Djela se nude u prodaji na nekoliko načina, od direktne prodaje na izložbama ili preko web-sitea do direktnih ili TV aukcija.
(DEPO/gl)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook