VIDEO/ SVE JE EKSPLODIRALO

Večeras nema spavanja: Počelo opće ludilo kod susjeda, pogledajte kako večeras izgleda Zagreb...

Sport09.12.22, 19:51h

Cijela Hrvatska slavi nakon trećeg plasmana u polufinale na Svjetskim prvenstvima

Nogometaši Hrvatske izašli su kao veliki pobjednici iz nove drame i novih produžetaka na svjetskom prvenstvu - pobijedili su Brazil nakon jedanaesteraca 4-2 (1-1, 0-0).

Cijela Hrvatska slavi nakon trećeg plasmana u polufinale na Svjetskim prvenstvima. Počelo je 1998. godine kada je Ćirina generacija ostvarila povijesni rezultat plasmanom u polufinale i osvajanjem 3. mjeseca. Ponovilo se 2018. kada su Vatreni u Moskvi stigli čak do finala i izgubili od Francuske.

Nakon 0-0 u 90 minuta, poveo je Brazil pogotkom Neymara, no Hrvatska je izjednačila u 117. minuti nakon akcije asistenta Oršića i strijelca Petkovića.

Svi hrvatski reprezentativci bili su precizni s 11 metara, veliki Domagoj Livaković obranio je Rodrygu, dok je Marquinhos pogodio vratnicu.

Polufinale je u utorak s početkom u 20 sati. Hrvatska igra protiv pobjednika dvoboja Nizozemske i Argentine.

A kako večeras izgledaju ulice Zagreba, pogledajte u video snimcima Jutarnjeg.