sp katar 2022

Rasplet u grupi B: Engleska nadigrala Vels, SAD bolje od Irana, za plasman u osminu finala

Sport29.11.22, 22:06h

U osmini finala Engleska će igrati protiv Senegala, a fudbaleri SAD-a će odmjeriti snage sa Nizozemcima

Minimalnom pobjedom nad Iranom 1:0 reprezentacija SAD-a izborila je plasman u sljedeći krug Svjetskog nogometnog prvenstva.

Amerikanci su bili dominantni u prvom poluvremenu, a gol za Amerikance postigao je Christian Pulisic u 38. minuti.

U toj akciji najbolji američki nogometaš sudario se s iranski golmanom zbog čega nije mogao igrati u nastavku.

U drugom poluvremenu, kako je vrijeme odmicalo, Iranci su polako preuzimali inicijativu u potrazi za izjednačujućim golom koji bi ih odveo u knock-out fazu, ali nisu uspjeli naći put do američke mreže.

U drugom susretu skupine B Engleska je potpuno nadigrala Wales i slavila pobjedu 3:0. Strijelci su bili Rashford (50'), Foden (52') i Rashford (68').

Tom pobjedom Engleska je osigurala prvo mjestu u skupini sa 7 bodova, SAD je drugi s 5, Iran treći s 3, a Wales posljednji s 1 bodom.

U osmini finala Engleska ide na Senegal, a SAD na Nizozemsku.