katar 2022.

Bilo je nekih prilika, ali ništa preuzbudljivo: Urugvaj i Južna Koreja podijelili bodove

Sport24.11.22, 16:07h

Reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje odigrale su 0:0 u duelu prvog kola grupe H Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Urugvajci su u prvom poluvremenu imali nekoliko dobrih prilika, a kapiten Godin je u 43. minuti pogodio stativu.

Većih uzbuđenja u nastavku nije bilo sve do posljednjih minuta.

Prvo je Valverde u 90. minuti sjajno šutirao, ali je ponovo stativa spasila gol Južne Koreje.

Minutu kasnije Son je imao odličnu priliku poslije velike pogreške golmana Urugvaja, međutim njegov šut je otišao pored gola.

U drugoj utakmici ove grupe danas se od 17,00 sati sastaju Portugal i Gana.