OVO JE MALO KO OČEKIVAO

Nova senzacija u Kataru: Japan zasluženo nadigrao Njemačku i stigao do nevjerovatne pobjede (1:2)

Sport23.11.22, 16:05h

Probuđeni Japanci za svega osam minuta preokrenuli su utakmicu u svoju korist i golovma Ritsua Doana u 75. i Takume Asana u 83. minuti došli do pobjede

Nogometna reprezentacija Japana pobijedila je Njemačku sa 2:1 (0:1) u prvom susretu E-grupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Susret je odigran na stadionu Khalifa International pred 43.000 gledalaca.

Nakon jučerašnjem pobjede Saudijska Arabije nad Argentinom sa 2:1, za drugu senzaciju na ovogodišnjem SP  danas su se pobrinuli Japanci koji su istim rezultatom savladali jednog od favorita na ovom takmičenju.

U prvom poluvremenu Nijemci su potpuno dominirali i zasluženo poveli nakon uspješno izvedenog penala Ilkaya Gündogana u 32. minuti, nakon  nakon prekršaja golmana Shuichija Gonde na Davidu Raumu.

U drugom su probuđeni Japanci za svega osam minuta preokrenuli  utakmicu u svoju korist i golovma Ritsua Doana u 75. i Takume Asana u 83. minuti došli do pobjede.

U drugom susretu E-grupe od 17.00 sati u Dohi se sastaju Španija i Kostarika.

U preostalom susretu današnjeg programa 20.00 sati u F-grupi u Al Rajanu Belgija igra protiv Kanade.